Menü Bezárás

Küldetésünk a közösségek fejlesztésére, az együttműködésre építő társadalom felépítéséhez szükséges eszközrendszer kialakítása. Célunk a  természet eltartó képességének a korlátait figyelembe vevő gazdasági rendszer kialakítása, amiben az emberi életminőség, jóllét (széles körű értelmezésében) fejlődni, javulni képes. Egyesületünk működése az alapítótagok és a tevékenységekhez szervesen kapcsolódó önkéntesek munkájára épül. 

Egyesületünk 1o környezetére és önmagára tudatos nő összefogásában alakult tagjaink közt környezeti nevelővel , egészségtantanárral, gyógyszerésszel, humánökológussal, sport és egészségközpont vezetővel, közösségfejlesztővel, iskolaigazgatóval és a Nagycsaládosok Egyesületének neves tagjaival is együttműködünk, akiknek a munkájára a pályázati program megvalósításában is számíthatunk.  Fő tevékenyégünk és bevételi forrásunk egy kosár közösség működtetése, amiből jelenleg bevételeink 1oo %- származik. 

Nem indultunk “nő klubbnak”, de úgy tűnik, hogy a kérdések, amik minket foglalkoztatnak és amikre válaszként gyógyírt teremtünk, a női gondoskodás sajátjai.

Egy közösséget közös tevékenységre ösztönző célok kovácsolnak össze, ami a  fenntarthatóság egyik alapvetése, ha ez egy közösen megfogalmazott és artikulált értékrend mentén történik. 

A Jóllét Műhely tevékenységei és eszköztára

Társadalmi felelősségvállalás – Szemléletmód formáló rezilienciát fejlesztő programok szervezése és vezetése – Kosár Közösség – Ruhacsere – Egyéb érzékenyítő programok

Szervezetünk informálisan egy éve alakult, bejegyzésre 2o2o. szeptemberében került. Tevékenységünk gerincét egy kosárközösség működtetése adja, ami a helyi gazdasági szereplők, termelők és  fogyasztók folyamatos érdekképviseletét jelenti. 

Közösségünk folyamatosan szervezi önmagát, az egyéni érdekeken túlmutató közös céljaink mentén folyamatosan monitoringozzuk, hogy közösségünk adott életszakaszában milyen hatókörű szervezési tevékenységgel fejlesszük magunkat. Tesszük ezt erőforrásainkhoz, lehetőségeinkhez és pillanatnyi szükségleteinkhez mérten. 

A programok tervezése, lebonyolítása, és aktív közösségi és önkéntes részvétellel történik.

Szervezési tevékenységünk önkéntesek bevonásával valósul meg és a lebonyolítás alapmotívuma, hogy közösségünk ars poeticáját és hosszú és rövidtávú céljait a résztvevő önkéntesek alkotó és részvételi tevékenyégével artikulálja. Ennek egy bevett vizuális eszköze egy közösen elkészített megállító tábla, amit közvetlenül rendezvényeink kezdete előtt készítünk, így átadva és az alkalmi segítőinken keresztül is kommunikálva az üzenetünket. 

Közösségszervezési tevékenységeink különböző szinteken öntöttek formát eddigi működésünk során. 

Egésznapos rendezvénytől, ahol közösségi művészeti foglalkozással és kerekasztalbeszélgetéssel adtunk teret az önkifejezésnek és a párbeszédek elindulásának, pár órán át tartó közösségi főzésen át, amit havonta szervezünk, hogy fedél nélküli embertársainkat támogassuk, minden héten szervezett és lebonyolítot kosár közösséges átadónapokon és heti megbeszéléseken gördítjük előre közösségi szekerünket. 

Eredményünk, hogy nemcsak Kosár Közösségünk de Egyesületünk munkája is egyre láthatóbb Szolnokon. Elértük a stabil működést ami széles körben támaszkodik szerteágazó közösségekre.